Eduvit
Dünya
Sıralaması
#0
Tanıtım Videosu
Üniversite Konumu
Sivas / Türkiye
Sayılarla
Öğrenci sayısı 302 +
Ulusal öğrenci sayısı 0 +
Akademik personel sayısı 120 +
Üniversite türü Devlet Üniversitesi
Kuruluş yılı 2018
Rektör Prof. Dr. Mehmet KUL
Yıldız Teknik Üniversitesi sosyal medya hesapları

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi hakkında

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 2018 yılında Yükseköğretim Kanunu ile kurulan 16 üniversite arasında herhangi birinden bölünme olmadan kurulmuştur. Üniversitede 3 Fakülte, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 Meslek Yüksekokulu ve 1 Enstitü mevcuttur.

Uluslararası düzeyde yapılan çalışmalar da Türk Yükseköğretim alanın da son yıllarda yeni gelişmelerde ön plana çıkmıştır. 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, savunma sanayi sektörüne Ar-Ge hizmeti veren ve nitelikli eleman ve araştırmacı yetiştirerek bölüm ve anabilim dallarını oluşturmuştur. Bu fakültelerin müfredat içerikleri, ASELSAN, ROKETSAN, TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK UZAY, TÜBİTAK BİLGEM, TÜBİTAK MAM, HAVELSAN ve TUSAŞ-TAİ gibi savunma şirketleriyle birlikte oluşturulmuş ve lisans ve lisansüstü programları bu şekilde tasarım edilmiştir.

Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ve gıda ve tarım alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak Sivas'ta bir tarım şehri olarak kendine yeter ve dış piyasada rekabet edebilecek bir Tarımsal Ar-Ge Merkezi olmayı hedeflemiştir. Fakülte, nitelikli akademik kadrosuyla başarılı saha çalışmalarına imza atmaya devam etmektedir.

Üniversitenin eğitim-öğretim ve idari faaliyetlerinin yürütüleceği kampüs binasının ilk etap inşaatı 2022 Ağustos sonunda tamamlanacak ve Eylül başında taşınılacaktır. Kampüs, Ankara-Erzincan Çevreyolu üzerinde yer almakta ve Sivas'ın en hareketli bölgesinde bulunmaktadır. Kampüs, Sivasspor Futbol Stadyumu, olimpik düzeyde spor dalı altyapısına sahip Sivas İl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesisleri ve Sivas'ın tek alışveriş merkezi gibi çekim alanlarını içinde barındırmaktadır. Üniversitenin, tamamı tamamlandığında 56 bin metrekare açık alan ve yaklaşık 40 bin metrekare kapalı alanı olan bir kampüs olacaktır. 

- Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi sloganı

Akademik Birimler

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne ait kampüsleri, fakülteleri enstitüleri ve meslek yüksek okullarını aşağıdan inceleyebilirsiniz


  • Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi
  • Havacılık Ve Uzay Bilimleri Fakültesi
  • Tarım Bilimleri Ve Teknolojileri Fakültesi
  • Lisans Üstür Eğitim Enstitüsü
  • Yabancı Diller Yüksekokulu
  • Sivas Meslek Yüksekokulu

Üniversite Bölümleri

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne ait üniversite bölümlerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.


EECA Üniversite Sıralaması

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne ait üniversite bölümlerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.


❤️ üniversiteyi paylaşabilirsin

Benzer Üniversiteler

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne ait üniversite bölümlerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.