Eduvit
Dünya
Sıralaması
#0
Tanıtım Videosu İstanbul Gelişim Üniversitesi
Üniversite Konumu
İstanbul / Türkiye
Sayılarla
Öğrenci sayısı 22.312 +
Ulusal öğrenci sayısı 3.019 +
Akademik personel sayısı 833 +
Üniversite türü Vakıf Üniversitesi
Kuruluş yılı 2011
Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin
Yıldız Teknik Üniversitesi sosyal medya hesapları

İstanbul Gelişim Üniversitesi hakkında

2008 yılında “Gelişim Eğitim Kültür Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı” tarafından 'İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu' adı altında Meslek Yüksekokulu kurmak için girişimlere başlanmış ve 14 Haziran 2008 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Bakanlar Kurulu tarafından kurulan Meslek Yüksekokulu ile eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Üniversite, 17 Şubat 2011 tarih ve 6114 sayılı yasa ile 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında 3 Fakülte, 3 Enstitü, 4 Yüksekokul ve 1 Meslek Yüksekokulu ile “dünya üniversitesi” olma yolunda atılan adımla kurulmuştur. Türkiye'nin en çok tercih edilen üniversitelerinden biri olan İstanbul Gelişim Üniversitesi, dünyada söz sahibi bir üniversite olma hedefiyle emin adımlarla ilerlemektedir.

Küresel başarıya ulaşmak için alanında lider kuruluşlarla iş birliği yapan ve uluslararasılaşmaya büyük önem veren İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin toplam 63 programı, AQAS, AQAS, AHPGS, ABET ve PEARSON ve akredite. Türkiye'nin en akredite programlara sahip üniversitesi olmayı başaran İstanbul Gelişim Üniversitesi, uluslararası olma yolunda attığı adımlarla dünya çapında ilgi gördü.

Yükseköğretimin sürdürülebilir kalkınmanın en önemli aracı olduğunu savunan İGÜ, bugün 5 Fakülte, 4 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulu, 79 lisans programı, 64 önlisans gündüz programı, 37 önlisans gece programı ile ulusal ve uluslararası öğrencilerine eğitim olanağı sunmaktadır. , 32 tezli / 30 tezsiz yüksek lisans ve 6 doktora programı. programlar. 100'den fazla dünya üniversitesi ile işbirliği yapan İstanbul Gelişim Üniversitesi, lisans, önlisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini uluslararası olmaya motive ediyor.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Türkiye'nin ve dünyanın finans ve ticaret merkezi olan İstanbul'da bulunan kampüs alanında, 100'ün üzerinde laboratuvardan oluşan dev bir araştırma kompleksini öğrencilerinin hizmetine sunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin sınıf dışında sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif faaliyetlere katılmalarına olanak sağlayan 21 araştırma merkezi ve 81 öğrenci kulübü bulunmaktadır. Üniversitemizin hızla büyüyen ve gelişen dinamik yapısı içerisinde dış paydaşlarımız ile yapacağımız işbirlikleri bizleri mutlu edecektir.

Gelişime Açık Ol İstanbul Gelişim Üniversitesi sloganı

Akademik Birimler

İstanbul Gelişim Üniversitesi'ne ait kampüsleri, fakülteleri enstitüleri ve meslek yüksek okullarını aşağıdan inceleyebilirsiniz


 • Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi
 • İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
 • Yabancı Diller Yüksekokulu
 • Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu
 • İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

EECA Üniversite Sıralaması

İstanbul Gelişim Üniversitesi'ne ait üniversite bölümlerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.


❤️ üniversiteyi paylaşabilirsin

Benzer Üniversiteler

İstanbul Gelişim Üniversitesi'ne ait üniversite bölümlerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.