Eduvit
Dünya
Sıralaması
#20
Tanıtım Videosu
Üniversite Konumu
Yalova / Türkiye
Sayılarla
Öğrenci sayısı 2.905 +
Ulusal öğrenci sayısı 221 +
Akademik personel sayısı 277 +
Üniversite türü Devlet Üniversitesi
Kuruluş yılı 2010
Rektör Prof. Dr. Cengiz Yılmaz
Yıldız Teknik Üniversitesi sosyal medya hesapları

Abdullah Gül Üniversitesi hakkında

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), genç ve dinamik bir Türk Devlet Üniversitesidir ve halihazırda ülkenin en iyilerinden biridir. Geleceği şekillendirebilecek, günümüzün küreselleşen toplumu için en iyi becerilerle donatılmış mezunlar yetiştirme hedefiyle 2013 Sonbaharında kapılarını öğrencilerine açtı.

AGÜ, yalnızca Üniversiteye ve amaçlarına adanmış özel bir vakıf (Türkiye'nin önde gelen birçok şahsiyeti dahil) tarafından desteklenen yasal hükümlere sahip Türkiye'deki ilk Devlet Üniversitesidir.

AGÜ, Yeni Nesil bir Üniversite olarak disiplinler arası araştırmaya, uygulamalı eğitime, üniversite-sanayi işbirliğine ve yenilikçi öğretime büyük önem vermektedir. AGÜ, küresel zorluklara çözüm aramayı benimseyen bir araştırma üniversitesidir.

Tüm AGÜ Lisans Programları ulusal düzeyde İlk 10'da yer almaktadır. Üniversite ayrıca 2017 "Ulusal Üniversite Memnuniyet Araştırması"nda Devlet üniversiteleri arasında 2., tüm üniversiteler arasında 5. sırada ve Türkiye Bilim ve Teknoloji Vakfı'nın (TÜBİTAK) 2017 "Yenilikçi ve Girişimci Üniversiteler" endeksinde (193 üniversite arasında) 12. sırada yer almıştır.

Abdullah Gül Üniversitesi, Türkiye'nin kalbinde, 1.3 milyon kişiye ev sahipliği yapan hareketli bir sanayi şehri olan Kayseri'de bulunan uluslararası bir yüksek öğrenim merkezidir. modern ve kaliteli bir kayak merkezine ev sahipliği yapan Erciyes Dağı'nın eteğinde, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Kapadokya'nın yakınında ve elverişli bir konumda yer almaktadır.

AGÜ'deki tüm programlar, uluslararası geçmişe sahip yüksek kaliteli Akademisyenler tarafından %100 İngilizce olarak öğretilmektedir.

AGÜ'deki öğrenciler, uluslararası bir ortamda (kampüste 50 milletten) aşağıdaki disiplinlerden birinde eğitim alma fırsatına sahiptir:

Lisans programları (4 yıl)

- Mühendislik: İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği

- Mimari

- İş idaresi

- Moleküler Biyoloji ve Genetik

Master programları (2 yıl)

- Mühendislik: İleri Malzemeler ve Nanoteknoloji, Endüstri Mühendisliği, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği, Biyomühendislik

- Mimarlık
Doktora programları (4 yıl)

- Mühendislik: Endüstri Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Makine Mühendisliği, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği

- Mimari

üçüncü nesil üniversite Abdullah Gül Üniversitesi sloganı

Akademik Birimler

Abdullah Gül Üniversitesi'ne ait kampüsleri, fakülteleri enstitüleri ve meslek yüksek okullarını aşağıdan inceleyebilirsiniz


  • Mühendislik Fakültesi
  • Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi
  • Mimarlık Fakültesi
  • Yönetim Bilimleri Fakültesi
  • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
  • Fen Bilimleri Enstitüsü
  • Sosyal Bilimler Entitüsü
  • Yabancı Diller Yüksekokulu

EECA Üniversite Sıralaması

Abdullah Gül Üniversitesi'ne ait üniversite bölümlerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.


❤️ üniversiteyi paylaşabilirsin

Benzer Üniversiteler

Abdullah Gül Üniversitesi'ne ait üniversite bölümlerini aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.