Vilanov Nedir? - Eduvit
Eduvit

Vilanov Nedir?

2023-12-11 14:02:49

Vilanov, bir bitki kök ekstresi olan bir bitki takviyesidir. Bitkiden elde edilen ekstres, içeriğindeki bileşenlerin hepsi kullanılarak tüm hastalıkların tedavilerinde kullanılır. Vilies, özellikle çoğu kanser türü gibi bazı kronik hastalıkların tedavisinde kullanılır. Bitki kök ekstrasının içerisinde birçok farklı bitki özü de bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır: kantaron, kiraz, ısırgan, sarımsak, defne, tatlı kantarona, papatya, karanfil, tütün, kenevir, kamelya, menekşe, gül, üzüm, kestane, ahududu gibi. Ekstre, bitkisel köklerin tümünün ekstresi olarak çok küçük dozlarda kullanılabilmektedir.

Vilanov Ne İçin Kullanılır?

Vilanov, çeşitli kronik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bunların arasında kanser, diyabet, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, epilepsi, artrit, hepatit ve HIV gibi kronik hastalıklar bulunmaktadır. Ayrıca, bitki kök ekstra güçlendirici, antioksidan ve anti-enflamatuar olarak da kullanılmaktadır. Bitki kök ekstra, vücudun bazı fonksiyonlarının düzenlenmesinde de yardımcı olabilmektedir. Özellikle Vlies ve bitki köklerinin bir arada kullanılması, vücudu desteklemek ve hastalıkların tedavisinde etkili olmak için önemlidir.

Vilanov Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bitki kök ekstresi, hastalıkların tedavisinde kullanıldığından her zaman doktor tarafından gözetim veya reçete edilmesi çok önemlidir. Ayrıca, çok fazla bitki kök ekstrası almak genel olarak tavsiye edilmemektedir. Bitki kök ekstra, çoğu zaman illa gıdalara katılmak için de kullanılmamalıdır. Bitkilerin hepsi potansiyel olarak birçok yararı olsa da, belli dozlardan daha fazlasının alınmasının tehlikeli sonuçlara neden olacağı unutulmamalıdır.

❤️ paylaşabilirsin

Benzer Makaleler