Polietilen Nedir - Eduvit
Eduvit

Polietilen Nedir

2023-01-01 19:13:11

Polietilen, çeşitli monomerlerden oluşan, gözenekli veya gözenekli olmayan, esnek veya katı kimyasal bir polymeredir. Günlük hayatımızda sıkça kullandığımız şişe, torba, oyuncak, kalem, çanta, kaplar gibi ürünlerin materyalini oluşturan bir malzemedir.

Polietilen Neye İşe Yarar?

Polietilen, araçların dış kısmının hava koşullarına karşı korumasını, kabloların direkt olarak korunmasını ve tıbbi malzemelerin üretimi için kullanılmasını sağlayan güçlü bir polimer malzemedir. Kullanım alanlarının yanı sıra, polietilen filmler, kaplar ve kutular, bulaşık makinesi torbaları gibi ürünlerin üretiminde de kullanılır.

  • Ambalaj malzemesi olarak kullanılabilir. Polietilen, poşetler, torbalar, şişeler ve kutular gibi ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.
  • Hava ya da suya karşı dayanıklıdır. Gümüşlenmiş veya PVC tabanlı polietilen filmler, hava veya suya karşı korozyon koruması sağlamak için kullanılmaktadır.
  • Lekelere, çiziklere ve kimyasallara karşı dayanıklıdır. Polietilen, temizlenebilir, kalıcı renklere ve lekelere karşı dayanıklıdır.
  • Sağlık ve güvenlik standartlarına uygundur. Bu, kullanım alanlarının çeşitliliğinden de anlaşılmaktadır.

❤️ paylaşabilirsin

Benzer Makaleler