Akromioplasti Ne Demek - Eduvit
Eduvit

Akromioplasti Ne Demek

2023-01-02 09:23:17
Akromioplasti Ne Demek?

Akromioplasti, omuz bölgesindeki baş parmak ve dizin içi sinirleri etkileyen yaralanmaların tedavisinde kullanılan bir cerrahi yaklaşımdır. Bu yöntem, omuz ağrısı ve kısıtlılığını hafifletmek için kullanılan bir yöntemdir. Akromioplasti, omuzdaki hareket kısıtlamasını çoğu zaman tamamen ortadan kaldırmayı amaçlar.

Akromioplasti, omuzda meydana gelen patolojik değişikliklere karşı etkilidir. Cerrahi, omuz tutulumu olan hastaların sırt ağrısını ve nörolojik semptomlarını azaltmak için uygulanan ameliyatlardır. Akromioplasti, omuzda mevcut olan fazla dokunun kaldırılmasıyla yapılan bir prosedürdür. Omuz eklemi çevresindeki dokuların çok yakınında, kemik ya da kıkırdak yüzeylerine eriyebilen makas ve bıçaklar kullanılarak, bu dokuların kaldırılmasına izin veren bir girişimdir.

Akromioplasti ayrıca uygun bir anatomik şekilde yeniden şekillendirmeyi de amaçlar. Omuz kapsülünün ve kıkırdağın yeniden yerleştirilmesi gerekebilir. Akromioplasti ameliyatlarından sonra hastalar sıklıkla fizik tedaviye yönlendirilir, böylece kol hareketlerinin kısıtlanmasını önlemek için omuzun esnekliği ve gücü sağlanır.

❤️ paylaşabilirsin

Benzer Makaleler